19 komentářů u „Poradna

  • 12.6.2019 (20:27)
    Trvalý odkaz

    Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se nás zeptat. Jestli chcete zůstat anonymní, neuvádějte své jméno. Pokud to bude možné, pokusíme se Vám poradit, případně můžeme domluvit schůzku.

    Reagovat
  • 19.6.2019 (11:08)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den pane JUDr.,

    obracím se na Vás velmi zdvořile ve věci právní porady ve věci nároku poškozeného v tr .řízení, příp.uplatnění náhrady škody. Z tohoto předmětného důvodu Vás prosím o sdělení, zda-li toto v době co nejbližší bylo možné.
    Vřelé díky za sdělení.
    S pozdravem,
    Jiri Janc

    Reagovat
    • 20.6.2019 (18:47)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den,

      samozřejmě ozvu se Vám na uvedený e-mail.

      S pozdravem

      Reagovat
  • 2.7.2019 (6:41)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den pane doktore,

    ráda bych Vás požádala o radu ohledně svěření nezletilého dítěte do výhradní péče otce a upravení styku dítěte s matkou.
    Jde o situaci, kdy matka ze dne na den odešla z manželství/domácnosti, opustila svou 13 let starou dceru, o kterou se tak přestala starat a manžela, zrušila trvalý pobyt na společné adrese a nahlásila se trvale na jinou adresu k novému příteli, se který nyní žije.
    Dcera nechce s matkou komunikovat, nechce jí navštěvovat a chce zůstat žít s otcem, který se o ní řádně stará. Dcera začal mít i díky tomu lehké psychycké potíže, které se otec dsnaží řešit u lékařů a odborníků. Dcera s otcem bydlí v bytě v osobním vlastnictví 2+KK cca 48m2. Dcera má svůj vlastní pokoj. Matka se s dcerou stýkat chce, ale zatím neprojevila zájem jak často.

    Prosím tedy o radu, jak postupovat v této nelehké situaci? Pomůže v tomto ohledu OSPOD, na který se otec bude obracet? Může otec zažádat o svěření dítěte do své výhradní péče? Pokud soud určí konkrétní styk dítěte s druhým rodičem a dítě nechce, co se v těchto případech dá dělat?

    Mockrát děkuji za cenné informace.

    Reagovat
  • 1.8.2019 (15:03)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den pane doktore,

    rád bych se zeptal, zda poskytujete služby i ve věci vymáhání dluhu (občanský spor).

    Moc děkuji za případnou odpověď/pomoc.

    S pozdravem,
    Ján

    Reagovat
    • 1.9.2019 (23:01)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den, ano, poskytujeme poradenství i v oblasti vymáhání dluhů. S pozdravem JŠ

      Reagovat
  • 25.8.2019 (11:12)
    Trvalý odkaz

    Chci se zeptat,zda mě může dát zaměstnavatel výpověď,když nechci chodit do práce ve 2 ráno,teď chodíme o půl 4.Bojim se o zdraví,je mě 60 let a děláme každý den celý život přesčas,teď by to bylo ještě víc.Nevim,co dělat,když přinesu papír od lékaře,dá mě výpověď,už to jedné paní udělal.Dekuji za odpověď.

    Reagovat
    • 1.9.2019 (23:04)
      Trvalý odkaz

      Vážená paní PJ,

      ve Vašem případě bych doporučil, abyste navštívila poskytovatele pracovnělékařských služeb (lékaře), který by mohl vydat posudek o tom, že na základě Vašeho zdravotního stavu není vhodné vykonávat tzv. noční práce. Pokud by se takovýto posudek podařil – tedy lékař by Vás opravdu uznal nezpůsobilou k těmto pracem, je možné se obrátit na zaměstnavatele s žádostí o převedení na jinou práci podle § 45, kdy zaměstnavatel má povinnost Vám jinou práci přidělit, pokud to z lékařského posudku vyplývá.

      Pokud by vám zaměstnavatel hodlal dát výpověď – což by samozřejmě mohl, je dobré mu připomenout, že každá výpověď musí být řádně odůvodněna. Bylo by dobré se s lékařem domluvit, že touto prací jste ohrožena budoucí nemocí z povolání (pokud to samozřejmě bude možné). V tomto případě byste pak v případě výpovědi mohla mít nárok na odstupné ve výši 12ti násobku vašeho průměrného výdělku.

      Ze zákona nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Je však možné, že jste se dohodli písemně na více hodinách. Pokud ne a práce přesčas by přesahovala zákonem stanovenou mez, doporučil bych se obrátit na příslušný inspektorát práce, kde Vám pomohou a zaměstnavatele prošetří a případně napomenou. Tímto můžete zaměstnavatele i motivovat v případě žádosti o převedení na jinou práci.

      Děkuji a přeji hezký den,

      JUDr. Jaromír Štůsek, LL. M., advokát

      Reagovat
  • 29.10.2019 (11:18)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den pane doktore,

    mám zájem o Vaší řádu ve věci majetkového vyrovnání po rozvodu.
    Ale můj problém je poměrně komplikovaný.

    Předem děkuji za případnou odpověď (pomoc)

    Radka

    Reagovat
    • 29.10.2019 (19:43)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den, samozřejmě, ozvu se Vám.

      Reagovat
  • 16.11.2019 (9:21)
    Trvalý odkaz

    Vážený pane advokáte,

    ráda bych Vás požádala o radu.
    Když jsem se se svým manželem seznámila, měl značné finanční problémy a exekuce na plat.
    Protože jsem věřila, že nás čeká společný život, vzala jsem si úvěr,abych zaplatila to nejhorší, podporovala,aby mohl řádně splácet exekuce.
    Bohužel se ale stále vyskytovali další a další a já to pořád z lásky k němu řešila. Naše výše – budu říkat společných dluhů tak narostla na částku 1,400.000 Kč – a vzhledem k tomu, že můj manžel je co se týče financí absolutně bez zábran, začínáme mluvit o rozvodu /jeho dluhy z toho činí 390.000 Kč/.
    Nemáme problém se splácením, oba vyděláváme dost,ale pořád to nějak vzhledem k jeho přístupu neubývá, tak jak jsme plánovali a jak bych si přála.
    Nyní již dva měsíce žijeme každý za své, platby máme na půl.Nyní jsme se dohodli, že vyšší úvěr bude platit sám manžel, protože si ponechal peníze z prodeje společného auta.Já pak budu platit ty dva menší.
    Bojím se ale, že až peníze ode mě utratí, zase budeme tam, kde pokaždé….na díry v rozpočtu, čerpat další úvěr.

    Je prosím nějaká možnost, jak rozdělení úvěrů pro každého z nás vyřešit, aniž bychom se museli rozvést?

    Mnohokrát Vám děkuji za radu a pomoc.
    S pozdravem

    Reagovat
  • 20.11.2019 (7:41)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den,

    ráda bych se zeptala, zda se rovněž zabýváte vymáháním pohledávek SVJ od neplatičů (členů SVJ).

    Děkuji F.

    Reagovat
    • 20.11.2019 (19:40)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den, samozřejmě, ozvu se Vám.

      S pozdravem

      Reagovat
  • 21.2.2020 (11:39)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den. Potřeboval bych prosím poradit. Můj syn(…let). Hodil kámen a omylem zasáhl kamaráda kousek nad oko. A jeho otec chce po mě kompenzaci(což jsem ji nabídla) a chce to dát právnikovi jako ublížení na zdraví.
    Budu nějak stíhán?

    Reagovat
    • 5.2.2020 (12:11)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den,

      trestně stíhán být nemůžete, poškození pouze mohou podat občanskoprávní žalobu.

      V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat.

      S pozdravem

      Reagovat
  • 15.9.2020 (13:32)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den pane doktore. Včera jsem zapříčinil dopravní nehodu údajným nedáním přednosti v jízdě na přechodu a způsobil zranění chodce. Byl mi odebrán řidičský průkaz a čekám na další řízení. Protože nemám žádné vědomosti co mě čeká, chtěl bych Vás poprosit o radu a případné zastupování u soudu. …

    Reagovat
    • 17.9.2020 (12:04)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den,

      dle povahy zranění chodce se může jednat buď o přestupek nebo o trestný čin, to bude záležet na závěrech případného znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, na což ale budete muset nějakou dobu čekat.

      Jakmile Vás bude kontaktovat policie tak dejte vědět a můžeme se domluvit na zastupování.

      S pozdravem

      Reagovat
  • 2.10.2020 (21:10)
    Trvalý odkaz

    Dobrý večer, bylo by možné se dovědět alespoň orientačně cenu právního zastoupení u soudu, které se týká zvýšení výživného?
    Děkuji

    Reagovat
    • 4.10.2020 (12:01)
      Trvalý odkaz

      Dobrý den, hodinová sazba v těchto případech je 2tis Kč + DPH, celková odměna odhadem 15tis Kč, záleží ještě u jakého soudu se řízení koná.

      V případě zájmu o zastoupení dejte vědět.

      S pozdravem

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *